Článok

Novinky
13 jún 2016

Hudobníci zaspievajú pre Miriam už túto stredu

||
0 Comment

Dňa 15.6.2016 sa v našom hlavnom meste bude konať charitatívne podujatie nesúce názov SPIEVAME PRE MIRIAM. Niekoľkohodinové podujatie bude popretkávané vystúpením talentovaných umelcov, ktorí spevom podporia chorú mladú ženu.

Charitatívny večer sa bude konať v priestoroch Banco Casino a podujatie odštartuje o 20:00 slovami moderátorky Michaely Kertészovej, ktorej hlas môžete poznať z FUN Rádia.

Cieľom večera je podporiť Miriam V., ktorá bojuje s leukémiou. Bratislavčanka trpí ojedinelou diagnózou a v rámci liečby musí užívať nenahraditeľný liek, ktorý poisťovňa neprepláca. Z tohto dôvodu niekoľko hudobníkov prejavilo svoju veľkorysosť a na podujatí vystúpia bez nároku na honorár. Výťažok z podujatia tak poputuje na vytvorenie ideálnych podmienok pre zvládnutie liečby mladej ženy. „Keď je to v mojich silách, vždy rád pomôžem. Obzvlášť, keď viem presne, kam pomoc putuje. Takže sa teším na všetkých, ktorí podporia svojou účasťou túto akciu, na všetkých účinkujúcich a hlavne na Mirku. Držím jej palce,“ okomentoval svoju účasť najčerstvejší účinkujúci Peter Bažík, ktorý sa momentálne teší z úspechu svojho debutového albumu KTO SOM.

Návštevníci podujatia sa môžu tešiť na kapelu Peter Bič Project, ktorá zarezonovala úspechom nie len u nás, ale i v zahraničí. V priebehu večera zahrajú tri sklady z vlastného repertoáru, ale aj niekoľko hitov s populárnym Petrom Cmoríkom. „Charitatívne podujatia podporujem rád. Ak svojím vystúpením niekomu pomôžem, stojí to zato. Najmä tento večer. Mirku síce zatiaľ osobne nepoznám, ale úzko súvisí s naším členom kapely, takže určite prídeme a podporíme túto myšlienku. Teším sa, že si tam zahráme aj s Petrom Cmoríkom a stretnem sa s ďalšími muzikantmi, ktorí ochotne pozvanie prijali,“ prezradil Peter Bič – líder kapely Peter Bič Project.

Predstaví sa aj herečka a speváčka Lucia Molnárová- Bugalová s manželom, talentovaným gitaristom Michalom Bugalom. Fanúšikovia rapu si prídu na svoje počas vystúpenia Bacila, predstaví sa aj Decko, ktorému bude sekundovať DJ Lkama. Svoju účasť potvrdila tiež slovenská Amy Winehouse – Barbara Weiss. Zaspieva aj svoj hit Naked, ktorý zarezonoval i v slovenských rádiách. Projekt podporili aj začínajúci speváci, ktorých si môžete pamätať z účinkovania v talentových súťažiach. Spoločné energické vystúpenie predvedú Laura Dante Vizvaryová, Nathael, Miki Ozuka, či Anabela Mollová. V neposlednom rade to na pódiu odpáli stále viac a viac populárna skupina King Shaolin, ktorej členovia sa momentálne tešia úspechu ich posledného singlu Money In My Soul.“ V dnešnej dobe sa na to často zabúda, ale prvotný účel muziky je nezištný! Muzika má robiť človeku dobre na duši a liečiť ju. Som rád, že budeme môcť prežiť deň s vedomím, že sme pomohli!“ vyznal sa spevák skupiny King Shaolin – Dominik Štofko. Gitarové umenie predvedie český gitarista Marcus Tran (Embassy, WALDAGANG), šušká sa, že plánuje aj spoločnú gitarovú jamovačku s ostatnými gitarovými majstrami, ktorí sa v priebehu večera predstavia počas vystúpení.

|
Tak málo // Peter Bažík - Kto som
icon-download
 1. Tak málo // Peter Bažík - Kto som
 2. All About The Conscience // Peter Bažík - Kto som
 3. Spýtaj sa ma // Peter Bažík - Kto som
 4. Say My Name // Peter Bažík - Kto som
 5. Say My Name (switch2smile remix) // Peter Bažík - Kto som
 6. Páperie // Peter Bažík - Kto som
 7. Rátaj s tým // Peter Bažík - Kto som
 8. On My Way // Peter Bažík - Kto som
 9. Nezaspím // Peter Bažík - Kto som
 10. Neblbni // Peter Bažík - Kto som
 11. Irish Eyes // Peter Bažík - Kto som