O mne

BIOGRAFIA

Peter Bažík
slovenský spevák, skladateľ a multiinštrumentalista

Peter Bažík (*21.6.1985) je mladý slovenský spevák, skladateľ a multiinštrumentalista, ktorému sú blízke tóny rockovej hudby. Nebráni sa tiež iným hudobným štýlom, ktoré často využíva vo svojej tvorbe. Pochádza z veľkej muzikantskej rodiny z Oravy, vďaka čomu mal už v detstve veľmi blízko k hudobným nástrojom. Na základnej umeleckej škole patril medzi mimoriadne talenty a na Konzervatóriu v Žiline ho hra na husliach zaujala natoľko, že sa rozhodol pokračovať v štúdiu na vysokej škole na Akadémii umení v Banskej Bystrici.

2006
Finalista show Slovensko
hľadá Superstar 2

Spevácko-hudobnú kariéru Peťa Bažíka odštartovala televízna show Slovensko hľadá Superstar, vďaka ktorej sa dostal do povedomia verejnosti. Aj vďaka svojmu príjemnému a priateľskému vystupovaniu si získal množstvo fanúšikov po celom Slovensku. Konečným umiestnením na 4.mieste sa stal jedným z najúspešnejších spevákov tohto ročníka slovenskej Superstar.

SuperStar_2013_logo

2014
Víťaz show X-FACTOR

Peter Bažík sa stal absolútnym víťazom speváckej show X-FACTOR, kde divákov upútal nie len svojím speváckym a muzikálnym talentom, ale tiež svojou skromnosťou a obrovským nábojom pozitívnej energie. Na jeho speváckom úspechu má určite zásluhu aj Sisa Lelkes-Sklovská, ktorá bola počas celej súťaže jeho mentorkou.

factor_bazik

2014
Peter Bažík feat Mária Čírová –  Kto vie

Len niekoľko mesiacov po víťazstve v československom X FACTORE sa začína spolupráca Peťa Bažíka a známej slovenskej speváčky Márie Čírovej. Ich spoločný duet „Kto vie“ bol sprievodnou skladbou úspešného seriálu Divoké kone.

bazik_cirova_expres

2015
Debutový album – Kto som

Rok 2015 sa pre Petra Bažíka stáva zlomovým, pretože vydáva svoj debutový album „Kto som“, ktorý zahŕňa desať skladieb v rôznych hudobných štýloch. Originálne prevedenie nového albumu na USB kľúči je  veľmi praktické a moderné riešenie.

album_bazik_2015

2016
Ešte bližšie k fanúšikom

V roku 2016 si Peter Bažík pripravil pre svojich fanúšikov mnohé zaujímavé prekvapenia. Naplno rozbehol komunikáciu prostredníctvom Facebooku, webovej stránky, pracuje na príprave nových videoklipov a piesní. Rozbieha koncerty a turné, vďaka ktorým naplno odprezentuje debutový album „Kto som“ a dostane sa tak bližšie k svojim verným fanúšikom. Všetky dôležité informácie sa dozviete čoskoro.

bazik_fans
Tak málo // Peter Bažík - Kto som
icon-download
 1. Tak málo // Peter Bažík - Kto som
 2. All About The Conscience // Peter Bažík - Kto som
 3. Spýtaj sa ma // Peter Bažík - Kto som
 4. Say My Name // Peter Bažík - Kto som
 5. Say My Name (switch2smile remix) // Peter Bažík - Kto som
 6. Páperie // Peter Bažík - Kto som
 7. Rátaj s tým // Peter Bažík - Kto som
 8. On My Way // Peter Bažík - Kto som
 9. Nezaspím // Peter Bažík - Kto som
 10. Neblbni // Peter Bažík - Kto som
 11. Irish Eyes // Peter Bažík - Kto som